Svi zastraniše, i ujedno nepotrebni postaše; nema (ga) koju čini dobro, nema nijednoga. To što je rečeno nije preuveličano, jer se u Svetom Pismu ni o čemu ne govori preuveličano. Dakle, svi Jevreji su se udaljili od Puta, tj. od Onog Koji kaže: Ja sam Put (Jn. 14; 6). Postali su nepotrebni
...Više
zato što nisu hteli da se pridržavaju tog puta, budući da nema (onoga) koji čini dobro. Svi su živeli u nepoznanju dobra, zaslepljeni slovom Zakona