20 Jer kad bijaste robovi grijehu, prosti bijaste od pravde.
Kopirano
Komentari
20-21

Kad ste, kaže, živeli u poroku, bili ste otuđeni od pravednosti. Tada joj se niste potčinjavali i uopšte niste hteli da joj služite, i sami ste se oslobađali od nje. Zato se sada, služeći pravdi, ne potčinjavajte grehu. I kakav ste plod imali od nečistote? Nikakav, o...
Više
sim sramote.

I šta kažem? Sramote? Za plod ste imali smrt: jer je kraj onoga smrt, često i telesna, a duševna uvek. Od smrti ste, međutim, izbavljeni blagodaću Hristovom, a i stid vam je na korist, jer se stidite tih grehova
Sv. Teofilakt Ohridski
Sv. Teofilakt Ohridski
(1050 - 1107)
Analiza
Pretraga