15 Šta dakle? Hoćemo li griješiti kad nijesmo pod zakonom nego pod blagodaću? Bože sačuvaj!
Kopirano
Komentari
15-16

Apostol svagda retpostavlja takve prigovore, zbog čega ih i iznosi i razrešava. Tako postupa i sa ovim izrazom, odgovarajući na njega: Nikako!

Zatim dokazuje, da nama nije teško da ne grešimo. Razmislite, savetuje, šta je bolje: da li da budete sluge greha,...
Više
kojem se predajete po sopstvenoj volji (jer to znači izraz: dajete sebe) i da kao platu dobijete smrt, odnosno večnu kaznu (jer je Adamov greh izrodio telesnu i privremenu smrt, dok greh koji se sada savršava izlaže čoveka večnoj smrti tj. večnoj kazni), ili da se potčinite Bogu i da za nagradu dobijete pravednost i dobra koja iz nje proističu
Sv. Teofilakt Ohridski
Sv. Teofilakt Ohridski
(1050 - 1107)
Analiza
Pretraga