Do dolaska Hristovog, kaže, grehu je bilo lako da pobedi vaša tela. Tada još nije bilo ni pomoćnika Duha, ni krštenja koje može da umrtvi greh. Zbog toga zakon, propisujući šta da se čini, nije napredovao. Nakon dolaska Hristovog, borba je postala lakša, zbog čega su veći i naši podviz
...Više
i, kao podvizi onih što dobijaju veću pomoć. Prema tome, greh neće gospodariti nad nama, ukoliko mu se ne budemo isuviše priklanjali (potčinjavali). Sada više nema zakona, koji samo daje zapovest, ali ne ukazuje nikakvu pomoć, nego je tu blagodat, koja oprašta prethodne grehove i krepi za budućnost